آیا کرم پودر برای سلامت پوست مضر است؟

آیا کرم پودر برای سلامت پوست مضر است؟

آیا از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید یک روز بدون آرایش را تصور کنید؟ متوجه هستیم. در حالی که ما از عشق شما به آرایش قدردانی می کنیم، اما استفاده روزانه از آن می تواند از بسیاری جهات پوست شما را دچار مشکل کند. آرایش حاوی مواد شیمیایی و اجزای زیادی است که ممکن است مناسب نوع پوست شما باشد یا نباشد. برخی از این اجزای غیر دوستدار پوست که در محصولات آرایشی روزمره همانند کرم پودرها استفاده می شوند، حتی می توانند باعث تحریک، خارش و گاهی حتی پیری زودرس پوست شما بشوند. البته که چه در هنگام خرید آنلاین کرم پودر، چه خرید حضوری کرم پودر، اطمینان از این که کرم پودر اصل را خریداری می­کنید نیز فاکتور مهمی در حفظ سلامت پوست شما است.

با ما در این مقاله همراه باشید تا بدانید وقتی مرتب آرایش می کنید چه اتفاقی برای پوست شما می افتد.

آیا آرایش روزانه و استفاده از کرم پودر برای پوست شما مضر است؟

بسیاری از محصولات آرایش روزانه شما حاوی مواد شیمیایی ای هستند که می توانند عملکرد سد حفاظتی پوست شما را مختل کنند و ورود عوامل بیماری زا به پوست شما را آسان تر کنند. استفاده منظم از لوازم آرایش می تواند عوارض جانبی مختلفی ایجاد کند و بر سلامت و درخشش طبیعی پوست شما تأثیر بگذارد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما اصلا نمی توانید از آرایش استفاده کنید. اگر از چند عادت آرایشی سالم پیروی می کنید و محصولات دوستدار پوست را انتخاب می کنید، می توانید هر روز آرایش کنید.

عوارض جانبی آرایش منظم و استفاده دائم کرم پودر

این مهم است که بدانید آرایشی که در حال حاضر استفاده می کنید چگونه روی پوست شما تأثیر می گذارد. اگر یک یا چند مورد از عوارض ذکر شده در زیر را تجربه می کنید، وقت آن است که کاری در مورد آن انجام دهید.

آیا کرم پودر برای سلامت پوست شما مضر است؟
این مهم است که بدانید آرایشی که در حال حاضر استفاده می کنید چگونه روی پوست شما تأثیر می گذارد.

1. منافذ مسدود شده

اگر به طور منظم آرایش می کنید و آن را برای مدت طولانی روی پوست خود نگه می­ دارید، این احتمال وجود دارد که منافذ پوست شما مسدود شود. این به پوست شما اجازه تنفس نمی دهد و آن را مستعد ابتلا به آکنه، برآمدگی و سایر مشکلات پوستی صورت می کند. ممکن است متوجه برآمدگی های اطراف چشم خود نیز شوید.

2. پیری نابهنگام

یکی از کارهای مهمی که برای حفظ سلامت پوست خود انجام می دهید، محافظت از پوست در برابر آسیب های خورشید است. هنگامی که فراموش می کنید قبل از آرایش از ضد آفتاب استفاده کنید، پوست خود را در معرض آسیب نور خورشید قرار می دهید. ماندن آرایش برای مدت طولانی تری همراه با آسیب آفتاب می تواند منجر به علائم پیری زودرس مانند چین و چروک، خطوط ریز و لکه های پیری شود. همچنین، زمانی که آرایش خود را قبل از خواب پاک نکنید، می تواند وارد منافذ شما شود، الاستین را بشکند و باعث ایجاد چین و چروک شود.

3. پوست خشک یا چرب

محصولات آرایشی که مناسب نوع پوست شما نیستند، می توانند پوست شما را خشک یا چرب تر کنند. افرادی که پوست خشک دارند، اگر از آرایشی استفاده کنند که برای نوع پوستشان مناسب نیست، ممکن است دچار خشکی شدید شوند. به طور مشابه، افرادی که پوست چرب دارند ممکن است پس از استفاده از محصولات نامناسب، بیش از حد معمول تولید چربی را تجربه کنند.

آیا کرم پودر برای سلامت پوست مضر است؟
محصولات آرایشی که مناسب نوع پوست شما نیستند، می توانند پوست شما را خشک یا چرب تر کنند.

بسیاری از ما معتقدیم که استفاده روزانه از کرم پودر می‌تواند به پوست آسیب برساند، منافذ پوست را مسدود کند و منجر به آکنه و پیری زودرس شود. این یک تصور رایج است که کرم پودرهای آرایشی به پوست اجازه تنفس نمی دهد و برای پوست مضر هستند. اگر شما هم به همین منوال فکر می کنید، ادامه مطلب را بخوانید تا پاسخ این سوال را بیابید، آیا کرم پودر برای پوست مضر است؟

1.استفاده روزانه از کرم پودر بی خطر است

می دانم که این دقیقاً همان چیزی است که می خواستید بشنوید! استفاده روزانه از کرم پودر برای پوست بی خطر است تا زمانی که از کرم های آرایشی برندهای با کیفیت استفاده کنید. به دنبال پایه‌های برندهای معتبر و مارک‌هایی باشید که دارای گواهی برندهای طبیعی هستند.

2. کرم پودر های بدون روغن و پایه آب را انتخاب کنید

اگر می خواهید یک روکش طبیعی و بدون بافت ناهموار داشته باشید، کرم پودرهای مبتنی بر آب بهترین هستند. در واقع شما با کرم پودر های مبتنی بر آب روی پوست احساس سنگینی نمی کنید. فرمولاسیون این کرم پودرها نیز سبک است و منافذ پوست را مسدود نکرده و بنابراین باعث ایجاد جوش و آکنه نمی شوند.

3. کرم پودر های آرایشی خوب به عنوان یک مانع روی پوست عمل می کنند

بیشتر کرم های زیرسازی مانعی بر روی پوست ایجاد می کنند که از شما در برابر عوامل محیطی محافظت می کند. کرم پودرهای حاوی SPF دارای دی اکسید تیتانیوم هستند که از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش و آسیب خورشید محافظت می کنند. برای روزهایی که بیرون از منزل هستید، مطمئن شوید که کرم پودر خود را روی ضد آفتاب خود بمالید تا از آفتاب بیشتر محافظت کنید.

4. کرم پودر مناسب را انتخاب کنید

در بازار انواع کرم پودر وجود دارد، برای پوست های چرب، پوست های خشک، پوست های مختلط و پوست های معمولی. اگر نگران این هستید که کرم پودرها منافذ پوستتان را مسدود کنند، کرم پودرهای معدنی را انتخاب کنید، آن ها کاملاً برای پوست شما مناسب هستند و مواد معدنی اضافه نیز دارند. اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، از کرم پودر، پودری یا کرم پودر مات و یا کرم پودرهای استیکی استفاده کنید. روکش های ساتن یا ساتن مات برای پوست های معمولی تا خشک مناسب هستند. کرم پودر مایع مرطوب کننده برای پوست های خشک انتخاب مناسبی است.

آیا استفاده از کرم پودر برای پوست مضر است؟
استفاده روزانه از کرم پودر برای پوست بی خطر است تا زمانی که از کرم های آرایشی برندهای با کیفیت استفاده کنید.

اکثر کرم پودرهای آرایش مانعی بر روی پوست ایجاد می کنند که از عوامل محیطی، آلودگی و سایر عوامل محافظت می کند. استفاده روزانه از کرم پودر آرایشی ضرری ندارد. روی پایه های آرایشی با کیفیت سرمایه گذاری کنید، و مهم تر از همه، به یاد داشته باشید که در پایان روز تمام آرایش را از روی پوست صورت خود پاک کنید و قبل از اینکه به رختخواب بروید، پوستتان را تمیز کنید تا پوست شما بتواند از این طریق نفس بکشد. شب فقط سوگند یاد کنید که قبل از خواب تمام لوازم آرایش را بشویید تا از مهمانان ناخواسته مانند جوش و… جلوگیری کنید.

کرم پودر به خودی خود برای پوست مضر نیست، اما برخی از ترکیبات موجود در برخی از کرم پودرها به طور بالقوه می توانند باعث تحریک پوست، جوش یا سایر واکنش های منفی برای برخی افراد شوند. ترکیبات رایج در کرم پودر که ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند عبارتند از عطرها، مواد نگهدارنده و انواع خاصی از روغن ها. علاوه بر این، برخی از کرم پودرها ممکن است منافذ پوست را مسدود کرده و به شکل گیری آکنه کمک کنند. با این حال، بسیاری از کرم پودرها طوری فرموله شده اند که غیر کومدون زا هستند (به این معنی که منافذ را نمی بندند)، و به گونه ای طراحی شده اند که روی پوست بافتی ملایم داشته باشند. اگر پوست حساسی دارید، همیشه بهتر است قبل از خرید کرم پودر، لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید و قبل از استفاده از آن در تمام صورت خود، آن را تست کنید.

در نهایت حقیقت امر این است

اگر کرم پودر مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید، به پوست خود آسیبی نمی‌رسانید و به احتمال زیاد در واقع به آن کمک می‌کنید؛ چرا که کرم پودر یک مانع فیزیکی اضافی در برابر آفتاب، آلودگی و آسیب رادیکال های آزاد ایجاد می کند.

به طور کلی، مهم است که کرم پودری را انتخاب کنید که با نوع پوست شما سازگاری داشته باشد و برای حفظ سلامتی پوست، با پاکسازی مناسب و پاک کردن آرایش در پایان روز از پوست خود مراقبت کنید. در ضمن می توانید برای خرید کرم پودر اصل، از فروشگاه اینرنتی لوازم آرایشی و بهداشتی Spring Cosmetics دیدن کرده و کرم پودرهای برندهای معروفی همچون کرم پودر سامر خوزامی، کرم پودر کلارنس و … را بسته به نوع پوست خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *